GOLDEN CLASS MEETING 2013

Golden Class Meeting juostiin ensimmäisen kerran vuonna 2012 ja tänä vuonna on taas aika mitellä GCM'n voitosta. Kilpailussa on omat sarjansa 2-, 3- ja 4+-vuotiaille peitsareille, kisassa on kaksi karsintaa (ajetaan ryhmäajoina), joista kuusi parasta hevosta pääsee finaaliin taistelemaan 20 000veuron suuruisesta ykköspalkinnosta. Kilpailun karsinnat ja finaalit juostaan 1600m ryhmäajoina.
Tervetuloa raveihin!

AIEMMAT VOITTAJAT

2012 2-vuotiaat t. Don't Touch P Ace p.12,2aly
2012 3-vuotiaat o. Molgera p.10,7aly
2012 4+-vuotiaat o. Songbird Joe p.08,9aly

2013 2-vuotiaat o. Shot Ice Depac p.15,2aly
2013 3-vuotiaat o. D-Fender P Ace p.11,1aly x
2013 4+-vuotiaat t. Hellswing LRH p.08,3aly

INFO

* lähdöt juostaan 1600m ryhmäajoina (12 hevosta per lähtö)
* yksi kuski voi ohjastaa yhtä hevosta per lähtö
* yksi hevonen voi osallistua yhteen lähtöön per ravit

* ravipäivä 20.12.2013 - vip 00.12.2013
* ilmoittautuminen otsikolla GCM 2013
* osoitteeseen: [email protected]
* muodossa: ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn. <*br> (poista tähti!)

* yhdeltä omistajalta max. 4 hevosta + 1 varahevonen per lähtö
   (mikäli lähdöt eivät täyty, pääsee myös varahevonen juoksemaan)

SARJAT & PALKINNOT

Lähtö 1. GCM - karsinta 2-vuotiaille, ennätyksen omaaville peitsareille
Lähtö 2. GCM - karsinta 3-vuotiaille, alle 14,0-aikaisille peitsareille
Lähtö 3. GCM - karsinta 4+-vuotiaille, alle 11,0-aikaisille peitsareille

Lähtö 4. GCM - finaali 2-vuotiaat (ei suoraa ilmoittautumista)
Lähtö 5. GCM - finaali 3-vuotiaat (ei suoraa ilmoittautumista)
Lähtö 6. GCM - finaali 4+-vuotiaat (ei suoraa ilmoittautumista)

Karsinnoissa palkinnot:
6 000v€ - 3 000v€ - 1 800v€ - 1 200v€ - 600v€ - 600v€

Finaalissa palkinnot:
20 000v€ - 10 000v€ - 6 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€ - 2 000v€

OSALLISTUJAT

Lähtö 1.

1. 2v t Needahug Depac / noora (ARO) p15,5 p.17,1aly
2. 2v o Shot Ice Depac / tuomo (ARO) p15,9 p.17,4aly
3. 2v t Tropical Zabini / Mika H. (PP) p.18,3a(kl) p.17,4aly
4. 2v o Tennessee Titan / Jussi K. (PP) p.15,6a p.17,6aly
5. 2v t Stainless Steel / Mikko J. (PP) p.16,4a p.18,2aly
6. 2v o Athletic View / Toni I. (PP) p.17,8a(kl) p.18,3aly x
7. 2v o Dragonslayer Depac / Mika J (KeKa) p.17,13aly p.18,5aly
8. 2v o Soul Labyrinth / Henri YK (KeKa) p.16,4aly p.18,6aly x

1. 2v t OR`Ruby Parrot / Roni (BirPa) p.17,8a p.17,1aly x
2. 2v o One Man Army / Harri K (KeKa) p.15,1aly p.17,1aly x
3. 2v t Impact Exciter / Anthonio K (KeKa) p.15,1aly p.17,2aly
4. 2v o OR`Goshawk / John (BirPa) p.17,1a p.17,3aly
5. 2v t Factory Fresh / Juho V. (PP) p.18,1a(kl) p.17,4aly
6. 2v o OR`Rust Swallow / Isto (BirPa) p.16,7a p.17,4aly
7. 2v o OR`Silverbill / Marcus (BirPa) p.18,0a p.18,1aly
8. 2v o Tierra's Knight / Matias A (KeKa) p.17,6aly p.18,2aly
9. 2v o OR`Dark Harpyja / Roy (BirPa) p.16,8a p.18,5aly


Lähtö 2. karsintaa ei juosta, kaikki hevoset suoraan finaaliin

3v o D-Fender P Ace / Mika H. (PP) p.10,6a
3v t Princess of China / Toni I. (PP) p.11,2a
3v o Dalton Ach / mikko (ARO) p13,5
3v t Bastet Ach / lauri (ARO) p13,5
3v o OR`Harlequin Falcon / Harriet (BirPa) p.13,7a
3v o Don't Touch The Devil / Lucas (BirPa) p.13,1a
3v t OR`Firefinch / Tom (BirPa) p.12,9a
3v t Sacrifice Tears / Anthonio K (KeKa) p.13,8aly


Lähtö 3.

1. 6v o King Of Nothing / Hessi VR (KeKa) p.10,3aly p.09,2aly
2. 8v t Isis Stain / mauno (ARO) p10,0 p.09,3aly x
3. 4v o Armagnac P Ace / Toni I. (PP) p.09,8a p.09,4aly
4. 8v o Dwayne Ach / olli (ARO) p08,7 p.09,5aly
5. 7v o Take A Chance / Mika J (KeKa) p.10,0aly p.10,2aly
6. 6v t Silent Prayer / Matias A (KeKa) p.10,4aly p.10,3aly
7. 9v o Applejack P Ace / janne (ARO) p09,2 p.10,3aly
8. 6v t Devilish Ach / saana (ARO) p08,8 p.10,4aly

1. 7v t Hellswing LRH / santtu (ARO) p09,6 p.09,2aly x
2. 8v t Havoc / Henri YK (KeKa) p.10,3a p.09,2aly xx
3. 8v o Opus Sectrum / Mick (BirPa) p.08,1a p.09,3aly
4. 6v o OR`Blue Seagull / Jack (BirPa) p.08,6a p.09,4aly x
5. 5v o OR`Silver Harrier / Tim (BirPa) p.09,8a p.09,4aly x
6. 9v o OR`Blackhawk / Jonas (BirPa) p.08,4a p.09,5aly x
7. 4v o Pretender Depac / Pertti J. (Susiraja) p.09,6aly p.10,3aly x
8. 7v t Rainbow Sky / Anthonio K (KeKa) p.08,6aly p.10,5aly
9. 7v t OR`Red Raven / Harry (BirPa) p.10,1a p.10,8aly


Lähtö 4.

1. 2v o Shot Ice Depac / tuomo (ARO) p15,9 p.15,2aly
2. 2v t Tropical Zabini / Mika H. (PP) p.18,3a(kl) p.15,3aly
3. 2v o One Man Army / Harri K (KeKa) p.15,1aly p.15,4aly x
4. 2v t Factory Fresh / Juho V. (PP) p.18,1a(kl) p.15,5aly
5. 2v t Impact Exciter / Anthonio K (KeKa) p.15,1aly p.16,1aly
6. 2v o OR`Goshawk / John (BirPa) p.17,1a p.16,2aly
7. 2v t Needahug Depac / noora (ARO) p15,5 p.16,5aly
8. 2v o Tennessee Titan / Jussi K. (PP) p.15,6a p.16,6aly
9. 2v t OR`Ruby Parrot / Roni (BirPa) p.17,8a p.16,8aly


Lähtö 5.

1. 3v o D-Fender P Ace / Mika H. (PP) p.10,6a p.11,1aly x
2. 3v t OR`Firefinch / Tom (BirPa) p.12,9a p.11,2aly
3. 3v t Sacrifice Tears / Anthonio K (KeKa) p.13,8aly p.11,4aly x
4. 3v o Dalton Ach / mikko (ARO) p13,5 p.11,5aly
5. 3v o OR`Harlequin Falcon / Harriet (BirPa) p.13,7a p.12,1aly
6. 3v t Bastet Ach / lauri (ARO) p13,5 p.12,5aly
7. 3v t Princess of China / Toni I. (PP) p.11,2a p.12,5aly
3v o Don't Touch The Devil / Lucas (BirPa) p.13,1a - k


Lähtö 6.

1. 7v t Hellswing LRH / santtu (ARO) p09,6 p.08,3aly
2. 8v t Isis Stain / mauno (ARO) p10,0 p.08,4aly
3. 8v t Havoc / Henri YK (KeKa) p.10,3a p.08,5aly xx
4. 8v o Dwayne Ach / olli (ARO) p08,7 p.08,5aly
5. 6v o OR`Blue Seagull / Jack (BirPa) p.08,6a p.08,6aly
6. 4v o Armagnac P Ace / Toni I. (PP) p.09,8a p.09,3aly
7. 6v o King Of Nothing / Hessi VR (KeKa) p.10,3aly p.09,4aly
8. 5v o OR`Silver Harrier / Tim (BirPa) p.09,8a p.09,6aly
9. 8v o Opus Sectrum / Mick (BirPa) p.08,1a p.09,6aly x